zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

6. konference Naše příroda - tentokrát online

03.11.2020
Příroda
6. konference Naše příroda - tentokrát online

Přípravy 6. KONFERENCE NAŠE PŘÍRODA pokračují dál! Ačkoliv se tentokrát nemůžeme potkat osobně, děláme vše pro to, abyste o kvalitní program nepřišli. Za současné situace bude konference probíhat formou živého streamu z profesionálního studia BEA centrum v Olomouci, a to v původním termínu 24. listopadu 2020. Sami bychom to ale nezvládli, akce proběhne za podpory Olomouckého kraje a našeho generálního partnera - společnosti NET4GAS, s.r.o.

Ve spolupráci s Ing. Janem Moravcem z Českého svazu ochránců přírody jsme vytvořili pestrý program, který určitě zaujme nejen odborníky, ale i širokou veřejnost. Pozvání přijal například prof. RNDr. Karel Prach, CSc., který bude povídat o tom, proč obnovovat travní porosty a co obnovu limituje. Od Ing. Michala Knappa, Ph.D., a Mgr. Tomáše Kadlece, Ph.D., se dozvíte, jak z orné půdy vytvořit biotop vhodný pro život vzácného hmyzu. O zatravnění I. zóny v CHKO Moravský kras vám řekne Ing. Marie Kotyzová. Ing. Ivana Mariánková a Mgr. Roman Barták představí 3x projekt LIFE - obnova pastvin nejen na jižní Moravě. Dozvíte se také o významu a podpoře diverzity žahadlových blanokřídlých ve městech od Mgr. Michala Perlíka. Nebude chybět ani péče o trávníky ve městě, o tom jak probíhá v Jihlavě, pohovoří Ing. Katarína Ruschková. Otázce proč a jak využívat poloparazitické rostliny v ekologické obnově travinných ekosystémů se bude věnovat doc. RNDr. Jakub Těšitel, Ph.D., a bude to nejen o kokrhelech a třtině. A to není vše! Více informací o programové náplni naleznete na www.konferencepriroda.cz.

Jsme si vědomi toho, že bude těžké naše tradiční setkání on-line variantou nahradit. Ale nevzdáváme se a i díky ochotě přednášejících vám přineseme profesionálně provedenou alternativu. Věříme, že i ta se vám bude líbit. Budeme se na vás tedy těšit v úterý 24. 11. 2020 živě z Olomouce, a za rok už snad zase osobně!

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí