zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

V ulicích Olomouce přibudou desítky nádob na kovový odpad

11.11.2020
Odpady
Recyklace
Urbánní ekologie
V ulicích Olomouce přibudou desítky nádob na kovový odpad

Několik desítek kontejnerů určených na kovový odpad přibude na podzim v ulicích Olomouce. Radnice si od toho slibuje zvýšení množství vytříděného kovu, při jehož separaci mohou lidé v domácnostech využít nové tašky. ČTK to dnes sdělil primátorův náměstek Otakar Bačák (spOLečně).

Odbor městské zeleně a odpadového hospodářství magistrátu ve spolupráci s Technickými službami města Olomouce v listopadu rozmístí v Olomouci dalších 30 nádob na kovový odpad, celkem jich tak ve městě bude 85. "Chceme lidem poskytnout možnost třídit kovy v dostupné vzdálenosti od jejich bydliště a omezit odkládání kovů do směsného odpadu," uvedl Bačák.

Rozmístění všech dosavadních i nových kontejnerů je zveřejněno na webu. V domácnosti lze kovy odkládat do speciálních tašek o objemu 40 a 20 litrů. "Byly součástí ocenění za mimořádný přínos v oblasti odpadového hospodářství, které město Olomouc letos získalo v soutěži O keramickou popelnici," podotkl Bačák. Nové šedé tašky na třídění kovů mají stejný design jako už dříve distribuované sady tašek na třídění papíru, plastů a skla.

Všechny typy tašek si obyvatelé Olomouce mohou vyzvednout na obslužném pracovišti odboru městské zeleně a odpadového hospodářství v budově magistrátu v Hynaisově ulici 10.

Zdroj: ČTK

Už vím, kam s ním!
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
Těžební unie
7
6. 2022
7-9.6.2022 - Veletrh, výstava
Brno-Líšeň, Lesní lom
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí