zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Míra recyklace nápojových kartonů v EU přesáhla 51%

18.11.2020
Odpady
Recyklace
Míra recyklace nápojových kartonů v EU přesáhla 51%

Míra recyklace nápojových kartonů v EU28[1] dosáhla v roce 2019 51 %. S potěšením to oznámilo sdružení výrobců nápojových kartonů ACE. Bylo tak dosaženo dalšího meziročního nárůstu míry recyklace těchto obalů v EU.

,,Velmi nás těší fakt, že úroveň recyklace v roce 2019 překročila 50 %," uvedla Annick Carpentier, generální ředitelka ACE. ,,Je to výsledek dlouhodobého úsilí našeho odvětví a podporuje to náš cíl rozšířit povědomí o tom, že nápojové kartony jsou znovu využitelné a v Evropě se již nyní masivně recyklují."

Nápojové kartony se vyrábějí převážně z obnovitelných materiálů a pozitivně tak přispívají k nízkouhlíkovému oběhovému hospodářství. Členové asociace ACE chtějí objem recyklace dále zvyšovat ve všech členských státech EU. Vyzývají také zákonodárce na evropské i národní úrovni, aby zajistili, že nápojové kartony budou tříděny a sbírány odděleně. Tím podpoří dosažení cílů pro jejich sběr a recyklaci.

,,Díky aktuální dosažené míře recyklace máme velmi dobrou pozici s ohledem na připravovanou legislativu EU, která má podpořit udržitelnější balení produktů. Chceme informovat všechny zákonodárce, že nápojové kartony jsou bezpečným, recyklovatelným a udržitelným řešením balení s nízkouhlíkovou stopou," doplnila A. Carpentier.

ACE spolupracuje s POLITICO Europe na virtuální konferenci

25. listopadu mezi 14. a 15. hodinou SEČ bude ACE ve spolupráci s POLITICO Europe pořádat virtuální konferenci na téma ,,Bude EU schopna dosáhnout recyklovatelnosti všech obalových materiálů do roku 2030?". Panelovou diskuzi bude moderovat reportérka POLITICO pro udržitelnost Eline Schaartová a účastníky budou:

o Florika Fink-Hooijer, generální ředitelka DG Environment, Evropská komise

o Jan Huitema (Renew Europe, Nizozemsko), reportér výboru ENVI pro plán oběhového hospodářství

o Jane Muncke, výkonná ředitelka Fóra potravinových obalů

o Heike Schiffler, viceprezidentka udržitelnosti pro Evropu a Střední Asii, Tetra Pak

Pokud se chcete zapojit do panelové diskuse a sdílet své nápady, myšlenky a dotazy, můžete se zaregistrovat zde.

[1]Data zahrnují informace z Velké Británie, která v té době stále byla členským státem EU.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
Těžební unie
7
6. 2022
7-9.6.2022 - Veletrh, výstava
Brno-Líšeň, Lesní lom
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí