zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Celostátní soutěž Co víš o energetice proběhla poprvé online

23.12.2020
Energie
Ekologické vzdělání a výchova
Celostátní soutěž Co víš o energetice proběhla poprvé online

40. kolo celostátní studentské soutěže ,,Co víš o energetice" proběhlo z důvodu současných hygienických opatření z virtuálního studia a bylo streamováno prostřednictvím kanálu Youtube. Soutěžící tak měli možnost otestovat nové disciplíny např. hru na operátora jaderného reaktoru nebo si vyzkoušeli, jak složité je řídit elektrizační rozvodnou soustavu.

Zlatou medaili vybojovali studenti Gymnázia Jana Palacha z Mělníka, druhé místo obsadili průmyslováci z Třebíče a jako třetí se umístil tým Gymnázia T. G. Masaryka z Hustopečí. Prosincové finále bylo vyvrcholením korespondenční soutěže, které se zúčastnilo celkem 49 tříčlenných družstev ze základních a středních škol z celé ČR.

Dvouhodinový program moderoval Vladimír Kroc z Českého rozhlasu spolu s Ing. Pavlem Sukem z Fakulty jaderné a fyzikálně inženýrské na pražské ČVUT, který se zároveň zhostil úlohy odborného porotce.

Soutěž je součástí vzdělávacího programu společnosti ČEZ. Navazuje na projekt osvětových besed ,,Energie - budoucnost lidstva", který běží nepřetržitě již 20 let. V důsledku koronavirové pandemie byly letos v březnu poprvé od roku 2000 přerušeny osvětové besedy Energie - budoucnost lidstva nejstaršího vzdělávacího projektu společnosti ČEZ. Od začátku dubna ale program pokračoval on-line a prostřednictvím videokonferencí tak každý den několik desítek žáků a studentů základních a středních škol diskutovalo o energetické budoucnosti. V průběhu celého roku takto proběhlo 187 distančních besed.

Školy, které mají zájem zapojit se do projektu, si mohou bezplatnou besedu objednat na adrese info@hejlservis.cz nebo na telefonním čísle 606-472-428.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí