zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Celý rok na suchu - nový program pro výuku o suchu na školách

04.01.2021
Ekologické vzdělání a výchova
Sucho
Celý rok na suchu - nový program pro výuku o suchu na školách

Celoroční projekt zabývající se tématem sucha v krajině a ve městě vznikal po celý rok v dílně spolku Tradice Bílých Karpat v Hostětíně. V těchto dnech je program završen vydáním nové metodiky pro 2. stupeň ZŠ a střední školy. Metodika se věnuje tématu sucha a provede žáky problematikou vodního režimu krajiny. Je zaměřená na celoroční práci se třídou a na terénní výuku pro žáky 2. stupně ZŠ a středních škol.

Metodika v teoretické části vysvětluje, kde se bere voda, proč je sucho a jak interaguje sucho a krajina. Vlastní aktivity jsou řazeny do 6 modulů, celodenních programových bloků.

Modul 1: Voda není?
Modul 2: Voda ve městě
Modul 3: Voda v řekách
Modul 4: Voda v krajině
Modul 5: Zadání projektů
Modul 6:Prezentace projektů

V jednotlivých aktivitách se setkáte s množstvím zajímavých metod, které můžete se svými žáky vyzkoušet. Metody jsou přizpůsobeny věku žáků.

Ať už využijete metodiku naplno a naplánujete podle ní celoroční projekt, nebo jen vyzkoušíte některý z modulů nebo jednotlivé aktivity, pevně věříme, že vám bude tato příručka dobrou inspirací a užijete si s žáky stejně legrace a radosti z poznávání, jako my při přípravě a ověřování navržených programů v terénu.

O metodiku si pište na mail: tbk@tradicebk.cz a zašleme vám ji na e-mail.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí