zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Na bioodpad studenti přizvou žížaly

16.06.2006
Odpady
Na bioodpad studenti přizvou žížaly

Karlovy Vary - Třídit papír, plasty nebo sklo je dnes už pro lidi samozřejmostí. Studenti karlovarské Obchodní akademie z Bezručovy ulice však sortiment recyklovaných surovin stále rozšiřují.

Studenti například sbírají i vybité baterie. "Od tohoto roku jsme obvyklou separaci plastů rozšířili například o sbírání použitých baterií. Nevíme o žádné jiné škole, která by se tím zabývala," vysvětlila učitelka Jana Chyšková. "Uvažujeme i o zpracovávání bioOdpadu. Rádi bychom zakoupili zařízení, které umožňuje zpracování odpadů pomocí žížal, které je natravují," doplnila učitelka.

Podle ní však tento plán komplikují letní prázdniny. "Nemáme ještě dořešené, kdo by žížaly krmil v letních měsících. Studenti zvažují, že by se domluvili s dětmi z mateřských škol. Až tento problém vyřešíme, chceme zpracování bioOdpadu zkusit," doplnila Chyšková.

Nápad studenty zaujal. "Recyklace odpadů je určitě důležitá pro ochranu životního prostředí," zhodnotila záměr studentka Lucie záchulová. "Třídíme papír, sklo, plasty, ale určitě by nebylo od věci rozšířit recyklaci i o organickou hmotu," potvrdil student Ricardo Delfino.

Karlovarské noviny

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí