zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

ZPRACOVÁNÍ AUTOVRAKŮ VE STARÉM MĚSTĚ

02.01.2007
Odpady
ZPRACOVÁNÍ AUTOVRAKŮ VE STARÉM MĚSTĚ
Aby lidé neobcházeli předpisy a nezbavovali se autovraků nezákonným způsobem musí být jasné podmínky pro státní dotace autorizované činnosti a účinný postup proti nepovoleným zpracovatelům.

V areálu společnosti KOVOSTEEL  ve Starém Městě na pozemcích bývalého cukrovaru působí v netradičně pojatém a překvapivě působivém prostředí autorizovaný provoz AUTOVRAKOVIŠTĚ s využitím sběrných míst  v provozech Veselí nad Moravou, Strážnice a Hodonín zabezpečuje ekologickou likvidaci autovraků na území sousedících krajů Zlínského a Brněnského.

Systém nakládání s autovraky se v ČR stále ještě rozbíhá, zkušenosti ukazují nejasnosti jak na straně legislativy, tak ve vlastním procesu zpracování. U míst pro zpracování autovraků však hraje rozhodující úlohu nejen ochrana životního prostředí a plnění recyklačních kvót, ale i ekonomicky udržitelná efektivnost provozu, především náklady na druhotné zpracování a možnost uplatnění získaných materiálů a dílů. Vzhledem ke stáří nyní vyřazovaných vozidel u nás, lze stěží očekávat větší rozsah této využitelnosti. Jediným způsobem pro financování provozu se tak často stává tržní cena získaných kovů, která stěží pokrývá zákonné a vyhláškové podmínky pro provozovatele takového zařízení. Dalším nepodstatným problémem je existence nelegálních zpracovatelů autogramů, kteří nemusí řešit předepsané plochy pro skladování vozidel a nutnou ochranu životního prostředí, nehledě na manipulaci a způsoby demontáže vozidel a zbavování se nežádoucích pozůstatků své činnosti.

Aby lidé neobcházeli předpisy a nezbavovali se autovraků nezákonným způsobem musí být jasné podmínky pro státní dotace autorizované činnosti a účinný postup proti nepovoleným zpracovatelům.

Společnost KOVOSTEEL se přesto svou činností i v této oblasti stává vzorem pro moderní metody zpracování ekologicky likvidovaných vozidel. V současné době máme uzavřenou smlouvu se společností Callparts Systém působící v Německu a jsme tím zapojeni do systému na území ČR s oprávněním likvidace koncernových vozidel značek Škoda, VW, Audi, Seat.

Pro naše zákazníky samozřejmě nabízíme ekologickou likvidaci pro všechny ostatní registrované značky a typy vozidel. Tyto služby provádíme doposud bezplatně a nyní nabízíme zdarma dopravu na naše zpracovatelská a sběrná místa. V rámci naší působnosti oslovujeme městské a obecní úřady s nabídkou spolupráce při shromažďování a následné likvidaci vozidel určených k trvalému vyřazení.

Naše služby, přímá cesta v moři autovraků.

KOVOSTEEL, s. r. o.

www.kovosteel.cz

Brněnská 1370, 686 03 Staré Město
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí