zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

21 českých škol získá mezinárodní titul Ekoškola

26.06.2007
Obecné
21 českých škol získá mezinárodní titul Ekoškola

Dne 27. června 2007 od 10.00 do 12.00 proběhne v prostorách Senátu Parlamentu ČR  slavnostní předávání mezinárodních titulů Ekoškola (Eco-Schools). Slavnostní vyhlášení pořádá Sdružení TEREZA ve spolupráci se Senátem ČR - výborem pro vzdělávání, kulturu, vědu, lidská práva a petice. Nad akcí převzalo záštitu Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR a Ministerstvo životního prostředí ČR.

Ekoškola je mezinárodně uznávaný proces certifikace základních a středních škol. Díky programu se děti zapojí do procesu plánování a realizace kroků vedoucích k ekologicky šetrnému provozu školy a zodpovědnému přístupu k životnímu prostředí. Do programu je dnes zapojeno 20 000 škol z 37 zemí světa, z toho 120 z České republiky.

Déle než tři roky je partnerem programu Ekoškola společnost Provident Financial, s.r.o., která v letošním roce podpořila program částkou 370 000 Kč. Tato podpora nám umožňuje zapojit více škol a poskytnout jim materiály a servis v podobě koordinace, konzultací a uspořádání vstupního semináře, realizaci auditů pro školy, účast na mezinárodním setkání Ekoškol z celého světa, ocenit školy, které získaly titul Ekoškola věcnými dárky a finančně podpořit několik akcí konkrétních škol,“ říká Martina Lafatová, koordinátorka projektu ze sdružení Tereza. Sdružení Tereza je nezisková organizace s celorepublikovou působností zabývající se již 25 let environmentální výchovou dětí a mládeže, mezi které patří i program Ekoškola.

V roce 2007 zažádalo o titul třicet škol z celé České republiky. Titul byl udělen 21 školám a bude předán zástupcům pedagogů a žáků ze škol z celé České republiky, které naplnily kritéria programu a získaly tak možnost používat titul, logo a vlajku Ekoškola. Kromě škol, které získají titul, jsou zváni zástupci partnerů projektu, MŽP a MŠMT a zástupci obecních úřadů z obcí, ze kterých jsou úspěšné školy. Součástí programu bude i prezentace jednotlivých škol, kterým generální partner projektu, společnost Provident Financial, daruje přístroj EKM - měřič spotřeby elektrické energie jednotlivých spotřebičů, jenž umožňuje zjištění a sledování spotřeby a výdajů za elektřinu.  „Podpora ekologických projektů patří k jedněm z priorit naší firemní filantropie, a proto se velmi těšíme na všechny vítězné školy a jejich projekty. Projekt Ekoškola považujeme za velmi přínosný a samozřejmě počítáme s jeho podporou i v příštích letech,“ říká Pavla Jedličková, manažerka komunikace společnosti Provident Financial.

              Provident Financial podporuje pestrou škálu dobročinných občanských akcí nejen na regionální úrovni v místech, kde působí její obchodní zástupci, zaměstnanci a zákazníci, ale i na celostátní úrovni, kde mimo jiné podporuje Nadaci Naše dítě, občanské sdružení Zdravotní klaun či Nadaci Archa Chantal. Provident Financial se umístil v žebříčku „Top Firemní filantrop 2006“ na 18. místě z 50 zařazených společností s celkovým objemem 7,2 milionu korun darovaných prostředků.

 

Svou účast na akci prosím zaregistrujte na : jitka.krbcova@terezanet.cz

             

Pro více informací, prosím, kontaktujte:

Mgr. Gabriela Bártíková, Euro RSCG Corporate Communications Letenské sady 1500, 170 00 Praha 7

Tel.: 420 220 397 612, Mobil: 420 724 639 103

E-mail: gabriela.bartikova@eurorscg.cz
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí