zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Do Botanické zahrady budou moci zdarma i lidé z Troji

30.07.2011
Ekologická dovolená, cestování
Do Botanické zahrady budou moci zdarma i lidé z Troji

Bezplatnou vstupenku do pražské botanické zahrady v Troji mohou získat i obyvatelé městské části Praha-Troja. ČTK o tom dnes informoval náměstek pražského primátora Ivan Kabický (ODS). Pražský magistrát a botanická zahrada dosud nabízely vstupné zdarma okolním obyvatelům z Prahy 8. Reagovaly tak na jejich nesouhlas s uzavřením některých venkovních expozic, které dříve místní obyvatelé využívali k rekreaci.

Takzvanou permanentku pro sousedy dostanou lidé, kteří doloží trvalé bydliště v městské části Troja. Vyzvednout si ji mohou od začátku srpna do 9. září na pokladně u spodního vstupu do Vinice sv. Kláry. Platit bude rok od data vydání a je určena pro vstup do venkovních expozic areálu zahrady.

"Ačkoli z dřívějších jednání za přítomnosti zástupců městské části Praha-Troja nevyplynul zájem o získání permanentky pro své občany, rozhodli jsme se ji, na základě četných proseb ze strany samotných občanů, poskytnout také obyvatelům Troji," uvedl Kabický.

Botanická zahrada letos propojila a sjednotila dosud roztroušené venkovní expozice, a zahradila tak cestu, po níž mohli lidé chodit přes areál. Vstup do zahrady zároveň zpoplatnila částkou 200 korun za rok a zavedla pevná pravidla pro návštěvníky. Hlavními důvody k oplocení byly podle ředitele zahrady Oldřicha Vacka škody, které na vzácných exemplářích působili vandalové a divoká zvěř. Záměr oplotit lesopark ale vyvolal vlnu nevole u části usedlíků, kteří zorganizovali petici. Pod tu se podepsalo asi 4800 lidí.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí