zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

KONSORCIUM MARIUS PEDERSEN ENGINEERING VÍTÁ VÝSLEDEK VYHODNOCENÍ NABÍDEK PRO EKOZAKÁZKU

14.09.2011
Sanace, staré zátěže
KONSORCIUM MARIUS PEDERSEN ENGINEERING VÍTÁ VÝSLEDEK VYHODNOCENÍ NABÍDEK PRO EKOZAKÁZKU

V zájmu transparentnosti se konsorcium rozhodlo zveřejnit svou vnitřní cenovou kalkulaci.

Konsorcium Marius PedersenEngineering, které podalo nabídku v rámci tendru na odstraňování starých ekologických škod, je potěšeno dnešním závěrem meziresortní hodnotící komise.

Konsorcium prohlašuje, že je připraveno dostát všem závazkům, k nimž se ve své závazné nabídce přihlásilo.

Cílem konsorcia je postupovat v celém procesu maximálně transparentně, a proto se rozhodlo zveřejnit vlastní interní kalkulaci, z níž se skládá výsledná cena 56,8 miliardy korun.

Jde o součet bez rizikové ceny prací za skutečné náklady při odstranění ekologických škod, což činí 35 miliard korun plus 15 procent přirážka za přenos případných rizik ze státu na společnost. Zbytek ceny tvoří finanční a pojistné náklady, které zohledňují více než desetiletý horizont zakázky a konečně cca 8 procent zisk pro naši společnost.

Konsorcium zároveň vyjadřuje své znepokojení nad celkovou interpretací této bezpochyby potřebné zakázky, která se prosazuje v českém veřejném mínění a vrhá stín na práci několika desítek renomovaných firem z oboru, jež se účastní konsorcia.

Vzhledem ke všem těmto okolnostem, konsorcium Marius PedersenEngineering rozhodlo uspořádat v nejbližší době v Praze tiskovou konferenci, na které se blíže vyjádří ke své nabídce a k jejím parametrům.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí