zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Do mezinárodního dne firemního dobrovolnictví Give & Gain Day se zapojí zaměstnanci 18 firem

17.05.2012
Obecné
Do mezinárodního dne firemního dobrovolnictví Give & Gain Day se zapojí zaměstnanci 18 firem

Již v pátek 18. května dostane více než 450 firemních dobrovolníků placené volno a vydají se pomáhat do neziskových organizací po celé České republice. V celém světě se mezinárodního dne firemního dobrovolnictví Give & Gain Day zúčastní téměř patnáct tisíc lidí ze čtrnácti zemí. U nás akci již tradičně pořádá platforma Byznys pro společnost, národní sdružení pro odpovědné podnikání.

V České republice se k mezinárodnímu dni firemního dobrovolnictví Give & Gain Day připojí zaměstnanci těchto osmnácti společností: Česká spořitelna, ČEZ, T-Mobile, IBM, MEC, Henkel, DHL, Santé, Siemens, Zastoupení Evropské komise v ČR, B.I.G. Prague, Plzeňský Prazdroj, AEGON pojišťovna, Tchibo, Česká pojišťovna, ČSOB, Tetra Pak a OgilvyOne.

Firemní dobrovolníci pomohou až v 52 neziskových organizacích, přičemž pomoc je skutečně široká. Zaměstnanci budou například upravovat areál dětského centra, malovat a provádět generální úklidy v tréninkových bytech pro lidi se schizofrenií, hrabat pokosenou biomasu v přírodní rezervaci, uklízet spadané větvě v arboretu a mnohé další jak ekologické tak sociální aktivity.

Give & Gain Day vznikl před třemi lety ve Velké Británii jako inciativa organizace Business in the Community, za tu dobu se tento mezinárodní dobrovolnický den rozšířil do čtrnácti zemí, včetně například Číny, Spojených arabských emirátů nebo Ekvádoru. Business in the Community je součástí skupiny charitativních organizací prince Charlese.

Za Českou republiku Give & Gain Day realizuje platforma Byznys pro společnost. Pro více informací o akci a platformě navštivte stránky www.byznysprospolecnost.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí