zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ministerstvo životního prostředí vypisuje výzvu na zpracování studie na inventarizaci regulovaných látek

21.05.2012
Ovzduší
Ministerstvo životního prostředí vypisuje výzvu na zpracování studie na inventarizaci regulovaných látek

Ministerstvo životního prostředí ve spolupráci se Státním fondem životního prostředí ČR vyhlásilo 2. výzvu k předkládání žádostí v rámci "Programu ochrany ozónové vrstvy Země". Podpora je určena na pořízení studie, která bude zaměřena na inventarizaci látek poškozujících ozónovou vrstvu v České republice v oblasti chladírenství a klimatizací. Z jejích výsledků se bude vycházet při poskytování podpory z "freonového účtu" v období od roku 2013 do roku 2015.

Pro výzvu je alokováno 100 000 Kč, které budou poskytnuty formou dotace ve výši 100 % ze základu pro stanovení podpory. Cílem studie je zmapovat oblasti a určit jejich absorpční kapacity. Výsledkem by mělo být stanovení celkového finančního objemu, potřebného ke znovuzískání a zneškodnění všech regulovaných látek, které poškozují ozónovou vrstvu země a které nejsou předmětem systému zpětného odběru elektrozařízení.

Výstupem studie by také mělo být posouzení možnosti realizace zneškodnění regulovaných látek (mimo látek, jejichž zneškodnění je financováno systémem zpětného odběru elektrozařízení) v rámci stávajícího či upraveného znění Programového a Implementačního dokumentu OPŽP v oblasti podpory prioritních os 2 a 4 OPŽP.

Návrhy na vypracování studie budou přijímány do 30. června 2012 do 12 hodin. Zpracování a posouzení žádostí se uskuteční od července do září 2012 a výsledky budou zveřejněny po projednání Radou SFŽP a rozhodnutí ministra v září 2012. V tomto období bude uzavřena smlouva s dodavatelem studie. Všechny informace jsou uvedeny na stránkách SFŽP: https://www.sfzp.cz/clanek/193/1866/druha-vyzva-k-predkladani-zadosti-o-podporu-v-ramci-programu-ochrany-ozonove-vrstvy-zeme/


Kontakt pro více informací:

SFŽP: Jiří Vichr, oddělení národních projektů, jiri.vichr@sfzp.cz, tel. 267 994 456

MŽP: Mgr. Jana Borská, odbor ochrana ovzduší, Jana.Borska@mzp.cz, tel: 267 122 024

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
24
3. 2020
24.3.2020 - Seminář, školení
Brno, Koleje JAK
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí