zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Prodloužení příjmu žádostí pro XL. výzvu OPŽP

31.07.2012
Odpady
Prodloužení příjmu žádostí pro XL. výzvu OPŽP

Z rozhodnutí Řídicího orgánu OPŽP - Ministerstva životního prostředí se prodlužuje příjem žádostí v rámci XL. výzvy OPŽP.
Nový termín ukončení příjmu žádostí do XL. výzvy, zaměřené na prioritní osu 4, je stanoven na 20. září 2012.

Prodloužením příjmu žádostí žadatelé získají více času zejména na zpracování podkladů pro vydání Závazného stanoviska Odboru environmentálních rizik a ekologických škod MŽP, jelikož platí podmínka výzvy, že podklady pro vydání Závazného stanoviska (především projektovou dokumentaci vč. položkového rozpočtu, a to i v elektronické podobě) je nutné předložit MŽP nejpozději měsíc před ukončením příjmu žádostí.

Dále bylo do textu výzvy doplněno vysvětlení k zařazení biologicky rozložitelného komunálního odpadu do katalogových čísel druhů odpadu 20 02 01 a 20 01 08, a to dle převažujícího charakteru vzniku odpadu.

Poslední zpřesnění se týká podání vysvětlení k možnému zamítnutí projektu v opatření Sběrné dvory, překladiště, zařízení na třídění odpadů dle ekologického kritéria č. 3 - Nakládání s odpady (druh odpadu). Na tomto kritériu mohou být zamítnuty výhradně projekty sběrných dvorů, které budou předpokládat nakládání pouze s OO (ostatní odpad) - tj. nebudou počítat s nakládáním s nebezpečnými odpady.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
30
1. 2020
30.1.2020 - Seminář, školení
Olomouc, Comfort Olomouc Centre
INISOFT s.r.o.
6
2. 2020
6.2.2020 - Seminář, školení
Praha, hotel Occidental
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí