zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Lidé v Olomouckém kraji mohou třídit odpad do tašek

23.08.2012
Odpady
Lidé v Olomouckém kraji mohou třídit odpad do tašek

Celkem 4000 domácností v Olomouckém kraji se bude moci od září zapojit do nového projektu, jehož cílem je motivovat obyvatele k intenzivnějšímu třídění odpadu. Díky informační kampani Olomouckého kraje obdrží od společnosti EKO-KOM sady barevných tašek, do nichž mohou ukládat plasty, sklo a papír. Zapojit se budou moci například lidé v Olomouci, Přerově, Mohelnici, Zábřehu a dalších městech a obcích, řekl dnes ČTK hlavní koordinátor informační kampaně Miroslav Grass.

"Často jsme se setkávali s názorem, že lidem doma chybí nádoby na třídění jednotlivých druhů odpadů. I to byl jeden z důvodů, proč jsme se rozhodli takovouto aktivitu realizovat," uvedl Marek Hruška ze společnosti EKO-KOM. Projekt se uskuteční ve vybraných obytných zónách. Společně s taškami lidé z příslušných ulic dostanou i leták s podrobnými informacemi.

Experiment potrvá do konce listopadu, následovat bude dotazníkový průzkum. Pokud aktivita splní očekávání, plánuje se její rozšíření i do dalších domácností.

Distribuce tašek navazuje na loňský pilotní projekt, kdy je získalo 1000 domácností v Přerově a Prostějově.
Olomoucký kraj patří co do množství vytříděného odpadu na jednoho obyvatele dlouhodobě mezi nejlepší v zemi. V roce 2011 na jednoho obyvatele Olomouckého kraje připadalo v průměru více než 20 kilogramů vytříděného papíru, deset kilogramů plastu, více než 11 kilogramů skla, necelý půlkilogram nápojového kartonu a přes 32 kilogramů kovů. Tašky se objeví zejména na místech, kde je ještě velký prostor pro zlepšení.

Ke konci loňského roku bylo na území Olomouckého kraje 15.495 barevných kontejnerů. Největší podíl tvořily nádoby na plast a kontejnery na sklo.

Martina Šaradínová

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí