zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Sedmá generace 4/2012: Eko sex je náš

02.09.2012
Obecné
Sedmá generace 4/2012: Eko sex je náš

Hlavní téma čísla nazvané Eko-sex je náš pojednává o environmentálních důsledcích sexuálního průmyslu, nové ekosexuální identitě či erotických aktivitách zaměřených ve prospěch přírody.

Ve čtvrtém letošním čísle Sedmé generace se mimo jiné dozvíte odpovědi na tyto otázky: Jak se milovat a neničit planetu? Měla by ochrana přírody využívat pornografii? Můžeme se obejít bez energetických sítí? Jakou ideologii péče o životní prostředí nastavilo MŽP? Zadusíme recyklaci? Fungují britské uhlíkové pětiletky? O kolik ubylo včel? Dala nám konference Rio+20 "solidní základ, na kterém můžeme stavět"? Jak policie zakroutila krkem squatterské kytaře? V čem tkví příčiny havárie ve Fukušimě? Proč podle Naomi Aldortové žijeme ve společnosti, která podceňuje děti? Proč je dobré zatančit osamělým stromům na horizontu?

Hlavní téma čísla nazvané Eko-sex je náš pojednává o environmentálních důsledcích sexuálního průmyslu, nové ekosexuální identitě či erotických aktivitách zaměřených ve prospěch přírody. Dozvíte se též, nakolik je bezpečná hormonální antikoncepce a jak vypadá umělecky zachycená nahota v přírodě. Následují texty o absurdní podpoře spaloven, energetické soběstačnosti domů, obcí či regionů, přínosu ubývajících (divokých) včel, nerozumných krocích Chalupova ministerstva zdravého rozumu či o prozíravém vegetarismu Přemysla Pittra. Kromě rodinné terapeutky Naomi Aldortové 7.G hovořila s členkou britské Komise pro změny klimatu Julií Kingovou a polskou filosofkou Anitou Ganowicz-Bączykovou. Nechybějí ani úvahy nad ekologickým odkazem Jana Patočky či významem ovocných stromů u cesty, recenze knihy O přírodě s láskou, filmového dokumentu Nalezeni na ztraceném a televizního cyklu proStory. Vydání doplňují pravidelné sloupky Mediana, Před Sedmou generací,Společenský kompost, Ekologický kompost, Rio+20 Bedřicha Moldana či přehled nových knih v Librariu.

Seznam všech článků čísla najdete tady.

Inspirativní čtení přeje redakce 7.G

www.sedmagenerace.cz / 7.G na Facebooku / 7.G na Twitteru

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí