zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

V září poprvé otevře Akademie České rady pro šetrné budovy

30.08.2012
Ekologické stavění, bydlení
Ekologické vzdělání a výchova
V září poprvé otevře Akademie České rady pro šetrné budovy

Zájemci o šetrné stavebnictví budou mít od září k dispozici nový vzdělávací program Akademie České rady pro šetrné budovy. Mezi vyučujícími jsou špičky z praxe i akademické sféry. Takto koncipovaný program bude u nás nabízen poprvé. Zájem účastníků zatím překračuje očekávání.

Vzdělávací program se rozkládá na čtyřiceti vyučovacích hodinách, které jsou rozděleny do pěti modulů, od úvodu, přes ekonomiku, energetiku a materiály, až po komplexní certifikace budov. Na závěr jsou zařazeny exkurze do šetrných budov.

Kvalitu program řídí významné osobnosti z praxe i akademické sféry, například prof. Ing. Petr Hájek, CSc., proděkan pro vědu a výzkum Fakulty stavební ČVUT, Ing. Vladimír Zmrhal, Ph.D. z Ústavu techniky prostředí Fakulty strojní ČVUT nebo Ing. Veronika Černá, vedoucí týmu ochrany životního prostředí SKANSKA a.s.

Mezi vyučujícími jsou například: RNDr. Václav Cílek, CSc. z Geologického ústavu AV ČR, prof. Ing. arch. Karel Maier, CSc., proděkan Fakulty architektury ČVUT, doc. Ing. Renáta Heralová, Ph.D., z Katedry ekonomiky a řízení ve stavebnictví, ČVUT, Ing. Leoš Vrzalík, člen představenstva SKANSKA a.s. nebo Ing. Martin Skalický, předseda představenstva nemovitostního fondu REICO České spořitelny.

Vzdělávací program bude nabízen v tříměsíčních bězích. První běh začíná již v září. Mezi přihlášenými účastníky jsou zájemci ze společností jako SKANSKA, HB Reavis, Heberger CZ, Knauf Insulation, Saint-Gobain Construction Products CZ, Buildsys, Schneider Electric nebo Tesco SW. Výška školného je 16 000 Kč za celý program nebo přiměřená alikvotní část za jednotlivé moduly. Akademie bude probíhat v prostorách soukromé vysoké školy architektury ARCHIP v Praze Holešovicích.


Více informací o vzdělávacím programu najdete na www.czgbc.org/akademie
Podrobnější popis prvních dvou modulů: http://czgbc.org/Akademie_mod_1_2.pdf

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí