zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

TALK PR spouští informační kampaň Zdravá svačina

16.09.2012
Ekologické vzdělání a výchova
Zdraví
TALK PR spouští informační kampaň Zdravá svačina

Projekt na podporu změny stravovacích návyků školáků směrem ke zdravé stravě (zejména konzumace českého ovoce a zeleniny) spouští PR agentura TALK PR. Informační kampaň získala záštitu ministra zemědělství Petra Bendla.

Cílem projektu Zdravá svačina je pozitivně ovlivnit stravovací návyky dětí na základních školách zejména prostřednictvím poskytování informací o škodlivosti nevhodného stravování a zdravých alternativách cílovým skupinám, tedy dětem, jejich rodičům a dalším vlivovým osobám.

Informační kampaň bude probíhat ve spolupráci s odborníky z řad výživových poradců, pěstitelů zemědělských produktů a pedagogů, pracujících s dětmi ve věku cílové skupiny. Projekt předpokládá aktivní spolupráci rodičů, zástupců médií a všech, kterým není problematika stravování školáků lhostejná. Základní komunikační platformou Zdravé svačiny bude Facebooková stránka "Chceme zdravou svačinu pro školáky".

Součástí projektu je designérská a ideová soutěž pořádaná ministerstvem zemědělství v souvislosti se snahou o zvýšení konzumace ovoce a zeleniny u mládeže. Soutěž je určena mladým, nadějným tvůrcům, jejichž úkolem je vymyslet kreativní návrh, jak motivovat děti k tomu, aby pravidelně a s chutí jedly ovoce a zeleninu. Do soutěže se mohou přihlašovat studenti středních, vyšších odborných škol a škol vysokých od 13. září prostřednictvím registračního formuláře na stránkách zdravydesign.eagri.cz. Tři vítězné práce budou finančně odměny.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí