zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Personální změna ve vedení České asociace odpadového hospodářství

04.10.2012
Odpady
Personální změna ve vedení České asociace odpadového hospodářství

Česká asociace odpadového hospodářství (ČAOH) provedla změnu ve svém vedení. Dosavadní výkonný ředitel JUDr. Ing. Petr Měchura byl v srpnu tohoto roku odvolán. Novým ředitelem byl po provedeném výběrovém řízení jmenován Ing. Petr Havelka, který doposud působil v České inspekci životního prostředí (ČIŽP) na ředitelství v Praze.

Ing. Petr Havelka zastával dlouhodobě funkci vedoucího odboru odpadového hospodářství ČIŽP, cca 3 roky byl rovněž náměstkem ředitele ČIŽP. ČAOH, která v ČR působí již 15 let a sdružuje významné společnosti podnikající na poli odpadového hospodářství s cca 14 miliardovým obratem a 5000 zaměstnanci, chce v budoucím období intenzivněji prezentovat a prosazovat názory svých členů k vývoji v odpadovém hospodářství v ČR. V říjnu tohoto roku by měla proběhnout také valná hromada asociace.

Mezi úkoly nového ředitele patří profesionalizace asociace a posílení její pozice v odborném dialogu. Aktuální témata, ke kterým ČAOH chce veřejně zaujímat své postoje, jsou problematiky tzv. "integrovaných systémů nakládání s odpady", rizika možného zdražování odpadového hospodářství cestou zvažovaného legislativního navyšování skládkovacích poplatků, či oblast energetického využívání odpadů a výstavba nových spaloven komunálních odpadů. Toto jsou témata, která se ve svém důsledku mohou dotýkat každého občana v ČR, proto je potřeba jim věnovat odpovídající pozornost.

Česká asociace odpadového hospodářství zároveň v těchto dnech změnila své sídlo. Nově budou její kanceláře ve Vysočanech na adrese Pod pekárnami 157/3, Praha 9.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
28
1. 2020
28.1.2020 - Seminář, školení
Liberec, Centrum Babylon Liberec
INISOFT s.r.o.
29
1. 2020
29.1.2020 - Seminář, školení
Praha, hotel Occiedental Five
INISOFT s.r.o.
30
1. 2020
30.1.2020 - Seminář, školení
Olomouc, Comfort Olomouc Centre
INISOFT s.r.o.
6
2. 2020
6.2.2020 - Seminář, školení
Praha, hotel Occidental
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí