zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ministerstvo životního prostředí podpoří zoologické zahrady 16 miliony korun

17.03.2013
Příroda
Ministerstvo životního prostředí podpoří zoologické zahrady 16 miliony korun

Ministr životního prostředí Tomáš Chalupa vyhlásil dotační program na podporu zoologických zahrad na rok 2013. Jeho cílem je snaha přispět k zachování biologické rozmanitosti volně žijících živočichů jejich chovem v lidské péči, se zvláštním zřetelem na záchranu ohrožených druhů, a také výchova veřejnosti k ochraně přírody. Pro letošní rok je pro program vyhrazeno celkem 16,2 mil. Kč, stejně jako v roce 2012.

"V dobách úspor je nutné důkladně zvažovat, na které projekty přispějeme a na které ne. Dotace pro zoologické zahrady rozhodně patří k těm užitečným projektům, které stojí za to podpořit a vyhradit na ně prostředky z rozpočtu rezortu životního prostředí," říká ministr životního prostředí Tomáš Chalupa.

Dotace mohou být poskytnuty na činnosti a projekty v rámci tří dotačních titulů: 1. Chov ohrožených druhů světové fauny v českých zoologických zahradách, 2. Zapojení českých zoologických zahrad do systému ochrany přírody České republiky, 3. Spolupráce českých zoologických zahrad v rámci mezinárodních chovů ohrožených druhů s významnými zoologickými zahradami v cizině.

Žádosti o poskytnutí dotací z programu mohou do 30. dubna 2013 podávat výhradně provozovatelé zoologických zahrad s licencí vydanou ministerstvem podle zákona o zoologických zahradách, kterých je v současnosti celkem 23.

Zdroj: MŽP

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí