zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

PŘÍPRAVNÝ KURZ: Energetický specialista s oprávněním ke zpracování průkazů energetické náročnosti budov

27.03.2013
Energie
PŘÍPRAVNÝ KURZ: Energetický specialista s oprávněním ke zpracování průkazů energetické náročnosti budov

Ve dnech 17. a 18. 6. 2013 pořádá Energy Centre České Budějovice (ECČB) v Českých Budějovicích dvoudenní kurz, který zájemce připraví na zkoušky odborné způsobilosti opravňující ke zpracování průkazů energetické náročnosti budov, které pořádá Ministerstvo průmyslu a obchodu.

Obsah kurzu vychází z požadavků MPO a jeho součástí proto bude m. j. současná legislativa, podrobnosti vypracování průkazu energetické náročnosti budov a základní pojmy, tepelně-technické vlastnosti budov, hodnocení energetické náročnosti budov, stanovení energetické náročnosti budovy bilančním hodnocením, ekologická a ekonomická proveditelnost alternativních systémů a kogenerace, opatření pro technicky a ekonomicky efektivní snížení energetické náročnosti budov a zejména praktické výpočty.

Kurz je určen výhradně pro absolventy Základního vzdělávacího kurzu pro energetické poradce, který od roku 2009 každoročně organizuje ECČB. Případní zájemci, kteří doposud tento vzdělávací kurz neabsolvovali a nejsou držiteli požadovaného certifikátu, mají možnost se na tento kurz přihlásit v termínu od 23. 4. 2013. Bližší informace získáte na www.eccb.cz a na tel. čísle 387 312 580.

Energetickým specialistou s oprávněním zpracování průkazů energetické náročnosti je podle § 10 z! ákona č. 406/2000 Sb., o hospodaření energií fyzická osoba, která je držitelem oprávnění uděleného Ministerstvem průmyslu a obchodu. Toto oprávnění zájemce získá na základě ukončeného vzdělání, praxe a absolvování ústní a písemné zkoušky při MPO.

Kontaktní osoba: Mgr. Ivana Klobušníková
Telefon: 777 030 313
E-mail: ivana@eccb.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí