zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Jihoafrický Umgeni Water hledá dodavatele pro úpravnu vody

14.11.2013
Voda
Jihoafrický Umgeni Water hledá dodavatele pro úpravnu vody

Státem vlastněný dodavatel užitkové vody Umgeni Water vyhlásil výběrové řízení na výstavbu čističky užitkové vody o kapacitě 55 mil. litrů denně hromadného dodavatelského systému Lower Thukela Bulk Water Supply Scheme (LTBWSS) na řece Thukela v provincii KwaZulu-Natal.

Tento projekt v hodnotě 1.4 miliard ZAR (jihoafrických randů, cca 2,8 miliard CZK) je zaměřen na rozšíření infrastruktury pro severní pobřeží KwaZulu-Natal k uspokojení rostoucí poptávky po vodě v této oblasti. LTBWSS využije vodu z řeky Thukela a vyčištěnou vodu bude distribuovat do stávající sítě k zajištění dodávek vody okolních oblastí a místních municipalit.

Součástí projektu je výstavba administrativních budov, stanici chemického dávkování, chlorování a odstřeďování, včetně elektroinstalace a osvětlení těchto budov. Další zásadní součástí dodávek jsou železobetonové nádrže zachycující vodu, čerpací stanice, průběžně svařované ocelové potrubí, propojovací potrubí z polyetylénu o vysoké hustotě, potrubí vratných kalů, užitkové vody, dešťové odtokové potrubí a kanály.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraničního zastoupení MPO v Johannesburgu.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí