zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Veřejná konzultace k certifikaci zařízení pro nakládání s odpady při jejich vývozu z EU

25.02.2014
Odpady
Veřejná konzultace k certifikaci zařízení pro nakládání s odpady při jejich vývozu z EU

Komise zahájila veřejnou konzultaci formou on-line dotazníku za účelem získání relevantních údajů a názorů o možnostech opatření na úrovni EU s cílem zajistit takové nakládání s odpady, které bude respektovat ochranu životní prostředí i poté co budou přepraveny do zemí mimo EU...


Cílem konzultace je soustředit a pochopit názory zúčastněných stran na certifikaci jako nástroje pro řízení způsobu nakládání s odpady vyvážených z EU do zemí, které nejsou členy OECD. Příspěvky do konzultace jsou vítány zejména od zástupců průmyslové sféry spotřebovávající suroviny a z oblasti nakládání s odpady, včetně malých a středních podniků, jakož i od nevládních organizací a mezinárodních, národních a regionálních orgánů veřejné správy a dalších organizací s odpovědností za přepravu odpadů. Konzultace je otevřena do 17 března 2014 a její výsledky budou použity jako jeden z podkladů pro formulování politiky EU v této oblasti.

Zároveň budou došlé příspěvky zveřejněny na internetových stránkách DG Enterprise, v souladu s přáním respondentů, stejně jako souhrnné zprávy s přehledem zaslaných příspěvků. Komise bude s touto konzultací shromažďovat informace od zúčastněných stran k vytváření politiky EU v oblasti přepravy odpadů a certifikace pro zařízení na zpracování odpadů.

Dotazník v anglickém jazyce je přístupný na webových stránkách Evropské komise:
http://ec.europa.eu/eu...nner/certificationforwaste

Maximální doba určená k vyplnění dotazníku, kterou systém umožňuje, je omezena na 90 minut. Jako přípravu pro vyplnění otázek uvedených v dotazníku si lze zobrazit/vytisknout jeho PDF verzi.

Odpovědi je třeba zaslat nejpozději do 17. března 2014.

Komise žádá organizace, které chtějí předložit připomínky v rámci veřejné konzultace, aby Komisi a široké veřejnosti poskytly informace o tom, koho a co zastupují. Pokud se organizace rozhodne, že nebude poskytovat tyto informace, Komise zahrne příspěvek jako součást individuálních příspěvků.

Podrobnější informace o veřejné konzultaci najdete v přiloženém souboru.

Přílohy ke stažení

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí