zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Novela vyhlášky o bateriích a akumulátorech

02.09.2015
Odpady
Zpětný odběr
Novela vyhlášky o bateriích a akumulátorech

Česká asociace odpadového hospodářství informuje, že dnes 28.8.2015 vyšla ve Sbírce zákonů novela vyhlášky o bateriích a akumulátorech, a to pod číslem 212/2015 Sb.

Stručně k obsahu:

Novelou se nahrazuje dosavadní znění přílohy č. 3 vyhlášky. Konkrétně je rozšířen o další údaje stávající formulář "Roční zprávy o plnění povinností zpětného odběru a odděleného sběru baterií a akumulátorů".

Důvodem těchto legislativních změn mají být podle důvodové zprávy především ohlašovací povinnosti ČR vůči Evropské komisi. S cílem zvýšit transparentnost financování kolektivních systémů v této oblasti jsou dále touto novelou doplňovány rovněž údaje týkající se hospodaření s finančními prostředky určenými na zajištění plnění povinností výrobců.

Tuto věc řeší samostatná příloha roční zprávy "Náklady a výnosy související se zajišťováním plnění povinností výrobců baterií a akumulátorů, se kterými provozovatel kolektivního systému uzavřel smlouvu o společném plnění".

Účinnost:

Účinnost této novely je k 1. lednu 2016 (přičemž podle přechodného ustanovení se novelizované znění přílohy č. 3 poprvé použije pro zpracování roční zprávy o bateriích a akumulátorech za kalendářní rok 2016).

Ke stažení:

novela vyhlášky: sb0087-2015.pdf [ 1.13 MB ]

příloha č. 3: priloha-c.3.pdf [ 127.86 kB ]

Zdroj: Ing. Petr Havelka, ředitel České asociace odpadového hospodářství (www.caoh.cz)

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí