zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Intenzivní chov drůbeže a prasat: Podklad pro přezkum souladu závazných podmínek provozu zařízení s BAT

13.12.2017
Zemědělství
IPPC
Intenzivní chov drůbeže a prasat: Podklad pro přezkum souladu závazných podmínek provozu zařízení s BAT

Přezkum integrovaných povolení v rámci čtyřletého období bude představovat enormní zátěž pro povolovací úřady a další dotčené instituce...

Účelem tohoto materiálu, který zpracovalo Ministerstvo životního prostředí ve spolupráci s CENIA, českou informační agenturou životního prostředí a Ministerstvem zemědělství, je povolujícím úřadům ujasnit aspekty plnění požadavků v oblasti nejlepších dostupných technik (BAT) pro odvětví intenzivního chovu drůbeže a prasat v revidovaném referenčním dokumentu o nejlepších dostupných technikách pro intenzivní chov drůbeže a prasat a prováděcím rozhodnutí Komise (EU) 2017/302 ze dne 15. února 2017, kterým se stanoví závěry o BAT podle směrnice EP a Rady 2010/75/EU pro intenzivní chov drůbeže nebo prasat (IRPP).

Po zveřejnění závěrů o BAT v Úředním věstníku EU vzniká povinnost povolovacímu úřadu zajistit, aby byly závazné podmínky integrovaného povolení (zejména emisní limity) v souladu s požadavky na implementaci závěrů o BAT. Vzhledem k značnému počtu zařízení kategorie 6.6. přílohy č. 1 zákona č. 76/2002 Sb., o integrované prevenci, ve znění pozdějších předpisů, lze očekávat, že přezkum integrovaných povolení v rámci čtyřletého období bude představovat enormní zátěž pro povolovací úřady a další dotčené instituce.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí