zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Soutěž statutárních měst ,,Hejbni s elektrem" vstupuje do druhé poloviny

28.11.2018
Zpětný odběr
Soutěž statutárních měst ,,Hejbni s elektrem  vstupuje do druhé poloviny

Do své druhé poloviny vstupuje soutěž s názvem ,,Hejbni s elektrem pro lepší život", kterou pro statutární města v České republice letos vyhlásil kolektivní systém pro sběr a recyklaci vysloužilých spotřebičů ELEKTROWIN.

Zapojená města, kterých je celkem 25, soutěží o největší celkové množství elektrospotřebičů odevzdaných prostřednictvím sběrných dvorů na jejich území. Aktivně tím přispívají k ochraně životního prostředí, navíc mohou získat jednu z finančních výher.

,,Jsme rádi, že také chcete ,hejbnout s elektrem', děkujeme za váš odpovědný přístup k životnímu prostředí a věříme, že soutěž bude přínosem pro obě strany," vzkazuje účastníkům Roman Tvrzník, předseda představenstva ELEKTROWIN a.s.

První ročník byl zahájen 1. dubna letošního roku, výsledky organizátoři vyhodnotí po jeho skončení 31. 3. 2019.

,,Až dosud odevzdali obyvatelé statutárních měst do našeho systému celkem 2701 tun elektrozařízení, což je o cca 100 tun více, než bylo odevzdáno za stejné časové období v roce 2017," říká za ELEKTROWIN, a.s. Tomáš Kirbs.

Soutěží se ve třech kategoriích: první (A) je určena městům od 40 000 do 89 999 obyvatel, druhá (B) nad 90 000 obyvatel. Třetí kategorie se jmenuje ,,Skokan roku".

Kritériem hodnocení je hmotnost zpětně odevzdaného elektrozařízení přepočtená na jednoho obyvatele města.

První tři města v kategoriích A a B získají odměny ve výši 60, 40 a 25 tisíc korun, Výše odměny u kategorie ,,Skokan roku" činí 50 tisíc Kč. Odměny bude možné využít na podporu dalších aktivit a projektů ve vítězných městech.

ELEKTROWIN poskytl městům širokou podporu umožňující v dostatečné míře informovat občany, jichž se soutěž týká především. Jde zejména o bannery k využití na webu, ale i k umístění na sběrných místech, města obdržela také informační podklady určené k publikování ve svých periodikách.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí