zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Dobrovolníci dnes budou v ČR uklízet přírodu

19.09.2020
Ekostyl
Odpady
Příroda
Urbánní ekologie
Dobrovolníci dnes budou v ČR uklízet přírodu

Dobrovolníci dnes v Česku vyrazí uklízet odpadky a nepořádek do ulic i volné přírody. Podle organizátorů akce Ukliďme svět, ukliďme Česko byla nahlášena více než tisícovka úklidových akcí a zaměří se mimo jiné na úklid po letošní turistické sezoně. Protikoronavirová opatření neumožnila konání jarní úklidové akce.


Dnešní akce se koná při příležitosti Celosvětového úklidového dni a jeho hlavním tématem jsou cigaretové nedopalky, které jsou celosvětově nejčastěji odhazovaným odpadkem a v přírodě se rozkládají zhruba 15 let. "V současné epidemiologické situaci nechceme nikoho nabádat k jejich sbírání, spíše je naším cílem na problém s odhazováním nedopalků poukázat a napomoci změnit zlozvyk některých kuřáků," uvedl národní koordinátor Celosvětového úklidového dne pro Českou republiku Miroslav Kubásek.

Úklidu v přírodě se každoročně účastní lidé z celého Česka. Dobrovolníci se registrují v rámci interaktivní mapy a připojují k jednotlivým skupinám, které vedou organizátoři místních úklidů.

Podle organizátorů z Českého svazu ochránců přírody (ČSOP) a spolku Ukliďme Česko se loni se do úklidu Česka zapojilo přes 150.000 dobrovolníků, předloni to bylo téměř 135.000 dobrovolníků.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí