zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Kam na dovolenou? Navštivte Komory.

22.01.2011
Ekologická dovolená, cestování
Ekologické vzdělání a výchova
Geologie
Kam na dovolenou? Navštivte Komory.

Komorské ostrovy, dnes jen neprávem málo známé souostroví Indického oceánu, mají rozhodně co nabídnout. Přírodní krásy, tropické podnebí či prostředí sopečného ostrova, podobné tolik oblíbeným Kanárským ostrovům doplňuje klid a soukromí lokalit nezaplavených turisty.

Komory (Komorské ostrovy) nejsou dodnes objeveny turisty, najdete je na mapě asi 300 km východně od severního pobřeží Mosambiku ( přesněji v Mozambickém průlivu ) a dalších 300 km je to k Madagaskaru na jihovýchod. Souostroví je vulkanického původu a má do dnešní doby činné sopky. Všechny ostrovy jsou hornaté. Nejstarší a také nejlidnatější je Mayotte, nejmladší Grande Comore, který vyniká 2361 metrů vysokým vulkánem Karthala. Ten je dodnes aktivní a ozývá se každých 10-20 let.

Časté výbuchy vytvořily na ostrovech svéráznou krajinu s hlubokými roklemi, údolími nebo propadlými říčními koryty. Na svazích hor jsou husté tropické pralesy, níže jsou plantáže a políčka cukrové třtiny, vanilky, hřebíčku, kokosových ořechů a aromatických rostlin. Najdete tu všude i batáty, rýži a maniok. Koření, vonné oleje, kopra a sisal se vyvážejí a jsou to právě aromatické oleje, které ostrov proslavily. Komory se také nazývají "Ostrovy vůní", protože zde vyrábějí z květů místní flóry vzácné parfémy.

Na Komorské ostrovy by měli vyrazit všichni romantici: jestli se dá nějaké místo označit jako ráj na zemi, pak právě Komory. Na většině pláží si můžete chodit, v čem chcete, pouze v obydlených zónách je třeba se řídit místními zvyky.

Komory jsou islámskou zemí, a proto se místní ženy nesmí fotografovat bez jejich souhlasu, dále se nesmí pít alkohol na ulici (v hotelích a turistických střediscích se alkohol běžně podává) a v mešitách je třeba dodržovat pravidla o zahalení některých částí těla.

Více a foto zde.

ZDROJ: www.czechpaddlers.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
27
9. 2019
27.9.2019 - Seminář, školení
25
10. 2019
25.10.2019 - Seminář, školení
31
10. 2019
31.10.2019 - Seminář, školení
Praha, Konferenční centrum VŠCHT, Kolej Sázava
5
11. 2019
5.11.2019 - Seminář, školení
Brno, Kongresové centrum BVV
UŽITEČNÉSEMINÁŘE.CZ
5
11. 2019
5.11.2019 - Seminář, školení
Praha,
Konferenční centrum CITY - Pankrác
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí