zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

V Příbrami postaví sběrný dvůr a kompostárnu za 40 milionů Kč

19.07.2011
Bioodpady
V Příbrami postaví sběrný dvůr a kompostárnu za 40 milionů Kč

Příbram chystá více než čtyřicetimilionovou investici do nového sběrného dvora s kompostárnou. Obě zařízení mají vzniknout na městských pozemcích u čistírny odpadních vod. Radnice nyní připravuje žádost o dotaci z Evropské unie. Pokud by vše dopadlo dobře, je město připraveno začít stavět ještě letos, řekl ČTK starosta Josef Řihák (ČSSD).

Stávající sběrný dvůr není už podle starosty vyhovující a má malou kapacitu. "Chceme větší dvůr, abychom se tam vešli. Kompostárna bude určitě taky dobrá," dodal.

Výstavba nového dvora vyjde zhruba na 30 milionů korun, dotace z Operačního programu Životní prostředí by měla pokrýt polovinu nákladů a druhou půlku doplatí město ze svého rozpočtu. V případě kompostárny s celkovými náklady téměř 11 milionů bude spoluúčast města výrazně nižší, činit by měla 1,1 milionu Kč.

Úklid odpadků z ulic podle Řiháka město finančně dost zatěžuje. Jenom odvoz větších věcí, které lidé odloží u kontejnerů, ročně stojí 900.000 korun. "Občas lidé vyhazují i sedačky z oken," postěžoval si starosta.

Sběrné dvory k ukládání odpadu provozují i ostatní středočeská města. Většinou to však neřeší problém černých skládek, které musí radnice likvidovat s mnohamilionovými náklady.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí