zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Za starý spotřebič volňásek do zoologické zahrady v Ústí nad Labem!

15.09.2012
Příroda
Zpětný odběr
Za starý spotřebič volňásek do zoologické zahrady v Ústí nad Labem!

Že jim příroda a životní prostředí nejsou lhostejné, mohou rodiče svým dětem dokázat v sobotu 15. září v ústecké zoologické zahradě. V rámci akce Rozloučení s prázdninami totiž mohou vhodit od 8 do 17 hod vysloužilý elektrospotřebič, který jim doma zabírá místo, do připraveného sběrného kontejneru. Co z toho budou mít? Vedle jistě příjemného pocitu, že udělali dobrý skutek, budou děti odměněny u informačního stánku kolektivního systému ELEKTROWIN volnou vstupenkou do zoo. Dospělí mohou jít do zoo za cenu dětského lístku.

Součástí sobotních oslav v ústecké zoo je také projekt S vysloužilci do ZOO, který již pátým rokem oceňuje "bojovníky" za recyklaci elektrospotřebičů volnou vstupenkou do zoologické zahrady po celé republice. "Do Ústí nad Labem se rádi vracíme, protože jsme zde v minulém roce vysbírali celkem 78 kusů starých elektrických spotřebičů a rozdali jsme vstupenky za 3 400 korun," poukazuje na úspěch loňského ročníku Táňa Pokorná, ředitelka zákaznického oddělení kolektivního systému ELEKTROWIN, a dodává: "Máme radost, že si lidé uvědomují, že i když se chodí do zoologické dívat na zvířata, neměli by se jako dravá zvěř k naší planetě chovat."

Projektem S vysloužilci do ZOO chce společnost ELEKTROWIN upozornit na skutečnost, že i ze staré žehličky, mikrovlnky nebo vysavače lze získat spoustu užitečných materiálů, které se dají dále použít. "Například při recyklaci žehličky můžeme získat až půl kilogramu železa, ze kterého se dá vyrobit několik nových plechovek nebo desítky hřebíků," vysvětluje smysl recyklace Táňa Pokorná. "A to už přece za tu námahu nehodit vysloužilý spotřebič do popelnice, ale odevzdat ho k recyklaci, stojí."

U informačního stánku, který letos navštívil deset zoologických zahrad po celé České republice, se zájemci dozvědí, z čeho se skládají jednotlivé domácí elektrospotřebiče nebo jakým způsobem probíhá jejich rozebírání a recyklace. Pro děti jsou připraveny kvízy a soutěže o zajímavé ceny. Více informací na webové stránce www.elektrowin.cz.

Pro více informací, prosím kontaktujte:

Taťána Pokorná
Email: tpokorna@elektrowin.cz,
Tel.: 731 492 677

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí