zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

MPO hostilo konferenci o nejlepších dostupných technikách pro snižování znečištění

13.12.2012
IPPC
MPO hostilo konferenci o nejlepších dostupných technikách pro snižování znečištění

MPO hostilo v úterý 27.11.2012 konferenci o nejlepších dostupných technikách zaručujících minimalizaci vlivu podnikatelské činnosti na životní prostředí. Na zasedání fóra se sešlo 73 expertů zabývajících se problematikou integrované prevence průmyslu.

Úvod zasedání se věnoval aktuálnímu stavu projednávání návrhu novely zákona o integrované prevenci a transpozici unijních pravidel do českého právního řádu. Pozornost patřila také tvorbě nových a revizi stávajících dokumentů BREF (Reference Document on Best Available Techniques), a to včetně vypracování "Závěrů o BAT". Nebyla opomenuta ani otázka kontrolní činnosti v rámci integrované prevence, jež má v kompetenci Česká inspekce životního prostředí.

Letošního ročníku fóra se už tradičně zúčastnili vedle zástupců MPO také představitelé Ministerstva životního prostředí a Ministerstva zemědělství. Spolu s nimi se do konference zapojili také zástupci českých podnikatelů. Fórum pro výměnu informací o nejlepších dostupných technologiích zajišťuje každoročně MPO společně právě s Ministerstvem životního prostředí a Ministerstvem zemědělství, ale také Českou inspekcí životního prostředí a agenturou CENIA.

Kompletní seznam odborných prezentací je ke stažení na informačním portále integrované prevence a omezování znečištění provozovaným MPO (http://www.ippc.cz).

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
3
4. 2020
3.4.2020 - Seminář, školení
Praha, EA hotel Populus
7
4. 2020
7.4.2020 - Seminář, školení
Praha, Hotel Tristar - Congress
CHEMELEONI s.r.o.
21
4. 2020
21-22.4.2020 - Seminář, školení
Konferenční místnost hotelu A-SPORT
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí