Too Good To Go pokořila milník: Na svém tržišti v Česku sdružuje již více než 200 partnerských podniků
Too Good To Go, společnost se sociálním dopadem, se na českém trhu setkává s
pozitivními ohlasy, což dokazují také dynamicky narůstající počty podniků a
uživatelů, kteří se na tržiště přidávají. Během prvních pěti měsíců si aplikaci
Too Good To Go stáhlo přes 50 000 uživatelů, kteří zachraňují jídlo před
vyhozením již z 200 partnerských podniků. Doposud se jim společně podařilo
zachránit více než 30 000 Dobrovaků. Nyní se do Too Good To Go přidává také
Foodora, jedna z nejpoužívanějších aplikací rozvážejících jídlo, se všemi svými
pobočkami Foodora Market, které nabízí přebytky potravin až za ? původní ceny.
Too Good To Go, společnost se sociálním dopadem, se na českém trhu setkává s pozitivními ohlasy, což dokazují také dynamicky narůstající počty podniků a uživatelů, kteří se na tržiště přidávají. Během prvních pěti měsíců si aplikaci Too Good To Go stáhlo přes 50 000 uživatelů, kteří zachraňují jídlo před vyhozením již z 200 partnerských podniků. Doposud se jim společně podařilo zachránit více než 30 000 Dobrovaků. Nyní se do Too Good To Go přidává také Foodora, jedna z nejpoužívanějších aplikací rozvážejících jídlo, se všemi svými pobočkami Foodora Market, které nabízí přebytky potravin až za ? původní ceny.
V Česku se ročně vyhodí více než 1 milion tun jídla[1]. V přepočtu na obyvatele pak každý Čech za rok vyhodí 101 kg kvalitních potravin. Dle průzkumu Too Good To Go a výzkumné agentury STEM/MARK 87 % Čechů zaujímá k plýtvání jídlem negativní postoj a celých 90 % souhlasí s tím, že by podniky měly nabízet zbylé potraviny na konci dne za lepší ceny, aby se zamezilo jejich vyhození. Na druhou stranu 81 % Čechů tvrdí, že si nemohou dovolit žít udržitelně[2]. Díky řešení Too Good To Go je naštěstí možné jednat udržitelným a zároveň cenově dostupným způsobem. Právě to může být důvodem, proč nově spuštěná aplikace v Praze rychle nabírá na popularitě.
Řešení výhodné pro všechny: pro planetu, uživatele i zisk
Too Good To Go nabízí koncept, jež pomáhá řešit jeden z největších světových problémů a který je zároveň výhodný pro všechny. Snižování plýtvání potravinami je dobré pro společnost, pro ekonomiku i pro planetu. Lidé mají přístup ke kvalitním potravinám za dostupné ceny, partnerské podniky mohou generovat zisk z přebytků potravin a společně pomáhají bojovat proti změně klimatu tím, že snižují množství potravinového odpadu.
Aplikaci Too Good To Go si v Česku stáhlo již přes 50 000 uživatelů a partnerská síť společnosti čítá více než 200 lokálních podniků, které zachraňují jídlo před vyhozením.
,,Narůstající zájem o Too Good To Go aplikaci v Praze nás velice těší. Vidíme, že stále více podniků chce ve spolupráci s námi prodávat své přebytečné potraviny, což ukazuje, že je zde stále prostor pro ještě větší dopad. Zaznamenáváme také každodenní nárůst počtu stažení aplikace nejen v Praze, ale i mimo ni. Otevřenost Čechů vůči technologickým řešením, která prospívají jejich peněženkám i planetě, je opravdu povzbudivá. Teď, když se do naší aplikace přidala také Foodora, mají ještě více možností, jak snížit rozsah plýtvání potravinami," říka Pavol Dzurjanin, ředitel Too Good To Go Česko.
Foodora, jedna z nejpoužívanějších aplikací pro rozvoz potravin, navázala s Too Good To Go tzv. kompletní spolupráci. To znamená, že v Too Good To Go aplikaci jsou nyní dostupné všechny pobočky Foodora Market, které zákazníkům nabízí rychlé doručení všech potřebných produktů. V Dobrovacích tak mohou uživatelé nyní najít širokou nabídku čerstvých i trvanlivých potravin, kterým se blíží doba expirace a jsou vhodné k přímé spotřebě, ke zpracování nebo na vaření.
,,Foodora se dlouhodobě snaží přinášet zákazníkům nejen pohodlí, ale i nové možnosti, jak se zapojit do udržitelnějšího způsobu života. Tedy díky partnerství s Too Good To Go nabízíme možnost řešení, jak nakládat s přebytečnými potravinami z našich poboček a zvýhodňovat jejich ceny. Tento krok považujeme za další důležitý milník v naší snaze minimalizovat negativní dopady podnikání na životní prostředí," říká Jakub Hostačný, QCommerce Director Foodora.
Jak to funguje?
Uživatelé Too Good To Go si mohou přes aplikaci rezervovat Dobrovaky naplněné překvapivým mixem přebytečných potravin z restaurací, pekáren a kaváren či obchodů za sníženou cenu oproti původní maloobchodní hodnotě obsahu. Uživatel se pak dostaví v časovém okně pro vyzvednutí, které podnik nastaví, ukáže účtenku v aplikaci a obdrží svůj Dobrovak. Už jen záchrana 1 Dobrovaku (1kg potravin[3]) prostřednictvím Too Good To Go aplikace se rovná zabránění vzniku 2,7 kg emisí CO2e, 810 litrům zbytečně spotřebované vody a 2,8 m2 půdy ročně.
O Too Good To Go
Too Good To Go je společnost se sociálním dopadem s certifikací B Corp, která spojuje uživatele s partnery, aby zachránili neprodané potraviny a zabránili jejich plýtvání. Se 100 miliony registrovaných uživatelů a 170 000 aktivními partnery v 19 zemích provozuje Too Good To Go největší světový trh s přebytečnými potravinami.
Od svého spuštění v roce 2016 pomohla společnost Too Good To Go zachránit před plýtváním více než 350 milionů jídel, což odpovídá zabránění vzniku 945 000 tun CO2e. Podle projektu Drawdown (2020) je snížení plýtvání potravinami krokem číslo jedna, kterým lze přispět k řešení změny klimatu, a to omezením nárůstu teploty do roku 2100 o pouhé 2?C.
V Česku Too Good To Go spolupracuje již s více než 200 lokálními podniky, mezi které patří například Zrno Zrnko, Hilton Prague & Old Town, Novotel, L'Osteria, Miners, The Italians, KRO Karlín či Costa Coffee.
Další informace o poslání Too Good To Go najdete na Too Good To Go webových stránkách.
[3] Množství jednotlivých hodnot vychází z nezávislého výzkumu provedeného v roce 2023 společností Mérieux Nutrisciences | Blonk a ověřeného výzkumníky z Oxfordské univerzity a WRAP. Výzkum byl proveden v rámci měření, které vychází z údajů o indexu životního cyklu potravin, které jsou zachráněny před vyhozením.
Sdílet článek na sociálních sítích