zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

SVS postavila novou čistírnu odpadních vod pro Ledvice

28.04.2011
Čištění odpadních vod
SVS postavila novou čistírnu odpadních vod pro Ledvice

Severočeská vodárenská společnost (SVS) na Teplicku zrealizovala další ze svých investičních akcí - v obci Ledvice postavila novou čistírnu odpadních vod (ČOV). Stavba je ve finančním objemu přes 14 milionů korun.
Ing. Miroslav Harciník, generální ředitel Severočeské vodárenské společnosti, dodává:

"V období 2005-2010 jsme v souladu s požadavky legislativy EU a nové národní legislativy uskutečnili rekonstrukce velkých ČOV v sídlech nad 2 000 ekvivalentních obyvatel. Většina těchto staveb je dnes již dokončena, proto se postupně zaměřujeme na čistírny v menších obcích. Cílem této stavby je přivádět odpadní vody od všech cca 500 obyvatel obce Ledvice na novou, dostatečně kapacitní ČOV. Tu jsme postavili v těsné blízkosti původní čistírny, na pozemku ve vlastnictví naší společnosti."

Více o stavbě:
Obec Ledvice s 490 obyvateli má kanalizační síť, ale dříve byly na původní malé místní čistírně odpadních vod odváděny splaškové odpadní vody od pouhých 130 obyvatel. Nová mechanicko-biologická čistírna odpadních vod má kapacitu 550 EO (ekvivalentních obyvatel). Stará ČOV byla v rámci stavby zlikvidována a na stejném pozemku nyní funguje nová ČOV.

S výstavbou nové ČOV souvisí prodloužení kmenové stoky kanalizace. Celkem bylo vybudováno 156,5 metrů nové kameninové kanalizace o průměru 500 mm. Zároveň došlo v ulici Polní mez k rekonstrukci 92 metrů kanalizace o průměru 300 mm, která přivádí odpadní vody ze západní části Ledvic na původní ČOV. Bylo zde rovněž použito kameninové potrubí.

Celkový finanční objem stavby je 12,179 milionů korun (bez 20% DPH). Investorem stavby je SVS. Zhotovitelem stavby je na základě výsledku výběrového řízení společnost HST Hydrosystémy s. r. o. Stavba byla zahájena v červnu 2010 a dokončena byla v dubnu 2011. Nyní bude následovat roční zkušební provoz ČOV.

Kontakt:
Ing. Dagmar Haltmarová
Tisková mluvčí
Severočeská vodárenská společnost a. s.
Mobil: 603 542136
E-mail: dagmar.haltmarova@svs.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí