zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Volkswagen brzy představí jednosedadlový elektromobil

23.08.2011
Ekologická auta
Volkswagen brzy představí jednosedadlový elektromobil

Německý automobilový koncern Volkswagen během dvou týdnů představí jednosedadlový elektromobil, který má demonstrovat jeho snahu o snižování emisí oxidu uhličitého. Informoval o tom dnes podnikatelský list Financial Times.

"Pokud omezíte automobil na jednu osobu, můžete ho vyrábět menší a lehčí a potřebujete méně energie k přepravě této osoby," řekl listu šéf výzkumu VW Jürgen Leohold.

Volkswagen v rámci snahy o snižování emisí zohledňuje také oxid uhličitý, který vzniká při výrobě elektřiny. Automobilka proto hodlá uživatelům svých elektromobilů prodávat elektřinu z obnovitelných zdrojů a plánuje výstavbu dvou vodních elektráren v Brazílii, píše Financial Times.

Leohold uvedl, že emise oxidu uhličitého u elektromobilů "závisí na tom, jaký druh energie vložíte do baterie". Dodal, že pokud bude tato energie z obnovitelných zdrojů, budou emise nulové.

Volkswagen hodlá v roce 2013 uvést na trh elektrické verze populárního modelu Golf a připravovaného malého vozu Up!. Firma o víkendu uvedla, že automobil Up!, který se bude vyrábět ve slovenském závodě, vstoupí na evropský trh v prosinci. Příští měsíc by měl být model Up! představen na autosalonu ve Frankfurtu.

Skupina Volkswagen, jejíž součástí je rovněž Škoda Auto, je největší automobilkou v Evropě. Do roku 2018 se hodlá stát největším výrobcem automobilů na světě.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí