zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Volkswagen eco up! i na českém trhu

12.12.2012
Ekologická auta
Volkswagen eco up! i na českém trhu

eco upTak jsme se dočkali. I když ještě na počátku listopadu nebylo jasné, zda VW Group pustí na českém trhu model eco up! do boje s domácí Škodou Citigo CNG. Nejúspornější čtyřmístný "lidový vůz" to ovšem dokázal, díky čemuž se můžete těšit na udávanou kombinovanou spotřebu 2,9 kg/100 km (průměrná cena CNG aktuálně činí 24,90 Kč/kg). S prostředním stupněm výbavy Move up! a po uplatnění "modrého bonusu" přitom cena třídveřového vozu činí 259 900 Kč.

Modrým bonusem se v tomto případě rozumí objednávka do konce letošního roku. Díky tomu můžete počítat se slevou 10 000 Kč a výbavou zahrnující čelní a boční airbagy, ESP, ABS, brzdový asistent, elektrické ovládání předních oken či výškově nastavitelný volant a sedadlo řidiče. Mimo to VW eco up! samozřejmě nabízí i dvě nádrže na zemní plyn, které pojmou 11 kg CNG, a rezervní desetilitrovou nádrž na benzin. Dojezd vozu tak teoreticky činí až 600 km.

O pohon se stará nově vyvinutý litrový tříválec EA211, který je doplněn systémem start/stop, rekuperací brzdné energie, o 15 mm sníženou světlou výškou či pneumatikami o rozměru 175/65 R14. Výkon 68 koní a točivý moment 90 Nm pak stojí za zrychlením z klidu na stovku za 15,8 sekundy, nejvyšší rychlost končí hodnotou 168 km/h.

VW eco up! v nabídce německé automobilky doplní další verze, které k pohonu používají stlačený zemní plyn.

ZDROJ: www.autoforum.cz, kráceno

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí