Neděle, 24. listopadu 2024

Evropská unie versus greenwashing

Evropská unie versus greenwashing

Greenwashing je klamání veřejnosti o ekologické prospěšnosti výrobku, služby či celé firmy. Obvykle bývá součástí marketingových kampaní, ale nemusí jít vždy o záměr, často může souviset s nedostatkem informací.

V reakci na hrozby, které greenwashing může představovat, začala Evropská unie připravovat novou směrnici o zelených tvrzeních (Directive on Green Claims), jejíž návrh představila v březnu 2023. Tato regulace cílí na klamavá ekologická tvrzení firem. Směrnice zejména specifikuje kritéria pro identifikaci greenwashingu a požadavky na ověření ekologických tvrzení. Jejím dalším cílem je zjednodušit orientaci v zelených symbolech a označeních.

Více se dozvíte například tady.

EKOLAMP se rozhodl jít cestou udržitelnosti a transparentnosti a v tomto směru podporuje i své členy. Ekologický přínos zpětného odběru a recyklace elektrozařízení je zřejmý a naše tvrzení není třeba barvit nazeleno.

Sdílet článek na sociálních sítích

Partneři

Asekol - zpětný odběr vysloužilého elektrozařízení
Ekolamp - zpětný odběr světelných zdrojů
ELEKTROWIN - kolektivní systém svetelné zdroje, elektronická zařízení
EKO-KOM - systém sběru a recyklace obalových odpadů
INISOFT - software pro odpady a životní prostředí
ELKOPLAST CZ, s.r.o. - česká rodinná výrobní společnost která působí především v oblasti odpadového hospodářství a hospodaření s vodou
NEVAJGLUJ a.s. - kolektivní systém pro plnění povinností pro tabákové výrobky s filtry a filtry uváděné na trh pro použití v kombinaci s tabákovými výrobky
E.ON Energy Globe oceňuje projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu a energii
Ukliďme Česko - dobrovolnické úklidy
Kam s ním? - snadné a rychlé vyhledání míst ve vašem okolí, kde se můžete legálně zbavit nechtěných věcí a odpadů