Webinář Jak vytvořit Průvodce přístupnosti pro provozovatele turistických služeb
Česká informační agentura životního prostředí se v rámci projektu CE-Spaces4All podílí na zpřístupňování turisticky atraktivních míst handicapovaným spoluobčanům. Cílem projektu je, aby s?využitím digitálních technologií mohli zdravotně postižení lidé plánovat a podnikat návštěvy takových míst individuálně.
Osoby se zdravotním postižením (OZP) potřebují vědět, nakolik je turistické zařízení přístupné, než ho navštíví. V dnešní době již mnoho provozovatelů z oblasti turistického ruchu nabízí služby i pro tyto osoby. Zapomínají však informace o bezbariérových službách publikovat na svých internetových stránkách.
Většina turistů se zdravotním postižením hledá informace o přístupnosti přímo na webových stránkách turistického zařízení. Pokud tam tyto informace nenajdou, často předpokládají, že zařízení pro ně není přístupné, a rozhodnou se využít služby jinde. Poskytovatelé tak přicházejí o řadu potencionálních zákazník* (viz. poznámka) a OZP musí podstupovat zdlouhavý proces shánění vhodného místa pro svou dovolenou.
Vytvoření přehledného Průvodce přístupnosti přitom nemusí být složité. Česká informační agentura životního prostředí a Česká asociace paraplegiků uspořádali v rámci projektu CE-Spaces4All dne 10.12.2024 první praktický webinář zdarma. Krok za krokem se účastnící dozvěděli, jaké informace o přístupnosti shromáždit a jak je zveřejnit, aby byly jasné, přehledné a snadno dostupné.
Videozáznam z webináře: https://youtu.be/NExjE5wAvJo
Prezentace: ke stažení na tomto odkazu.
Návody na zveřejnění informací o přístupnosti na webových stránkách:
Průvodce přístupnosti - Ubytovací zařízení
Průvodce přístupnosti - Restaurace
Průvodce přístupnosti - Volný čas
Ikona přístupnosti: ke stažení zde.